top of page

Cybereason Nedir?

Cybereason, 2012 yılında kurulmuş bir siber güvenlik şirketidir. Cybereason uyarı tabanlı geleneksel yöntemler yerine operasyonel siber savunmayı benimser ve kötü niyetli hareketlerin (Malops™) otomatik olarak sona erdirilmesi için gereken tüm savunma bileşenlerini sunar.


cybereason
cybereason

Cybereason Siber Savunma Platformu (Cybereason Cyber Defense Platform) kurumların siber güvenlik ihtiyaçlarını tek ajan ile karşılar. Bulut (Cloud), Hibrit (Hybrid), On-Prem yada Hava Boşluklu (Air-GAP) altyapılarda, ihtiyaca göre çözümler sunmaktadır.

Cybereason Prevention (NGAV) bilinen yada daha önce hiç görülmemiş tüm tehditleri gerçek zamanlı olarak sonlandırmak için imza tabanlı, davranışsal ve makine öğrenimi yaklaşımlarını birleştirerek çok katmanlı ve detaylı bir savunma sistemi sunar.


Cybereason Prevention çözümleri, daha önce bilinmeyen, dosyasız ve MBR tabanlı fidye yazılımından yararlanan saldırılar da dahil olmak üzere, herhangi bir veri şifrelenmeden veya tehlikeye atılmadan önce fidye yazılımını güvenilir bir şekilde engelleyen zeka tabanlı, aldatma, davranışsal analitik ve makine öğrenimi algoritmalarını birleştiren çok katmanlı bir yaklaşım uygular.


Cybereason EDR (Endpoint Detection and Response), her saldırı hakkındaki tüm bilgileri Malop (malicious operation-kötü amaçlı işlem) adı verilen tek bir görsel sunumda birleştirir.


Cybereason XDR ile Malop görselleştirmemiz, Ağ uzlaşmasının daha ince işaretleri olan Uzlaşma Göstergeleri (IOC'ler) ve temel Davranış Göstergeleri (IOB'ler) arasında gelişmiş korelasyonlar sunar.


Cybereason Endpoint Controls, farklı cihaz türlerinde güvenlik duvarı, disk şifrelemesi gibi uçnokta kontrollerini yönetebilir. Bu özellikler, kuruluşunuzun güvenlik gereksinimlerini karşılamasına ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olur.


Cybereason Threat Intelligence karmaşık tehditleri tespit etmek ve sona erdirmek için eyleme geçirilebilir tehdit istihbaratı sağlar.

Cybereason Deep Response Service ile güvenlik ekipleri, etkileşimli dosya araması ve yerel YARA kuralı desteği ile işletim sistemlerindeki (Windows, macOS, Linux) kötü amaçlı dosyaları ortaya çıkarabilir.


Cybereason MDR, önleme, tespit ve müdahale servisleri ile, en karmaşık tehditleri hızlı bir şekilde ortaya çıkarmanızı sağlar.


Cybereason Mobile, kötü amaçlı yazılımlara, şüpheli ağ bağlantılarına ve işletim sistemi açıklarına karşı mobil cihazlarınızı korur.


Cybereason Cyber Posture Assessment, kuruluşun siber güvenlik durumunun değerlendirilmesi ve hızlı bir şekilde anlaşılmasıdır.


Cybereason Compromise Assessment, zaafiyetleri, arka kapıları, yetkisiz erişimleri saldırgan bakış açısı ile incelemesini sağlar.


Cybereason Incident Response, adli analiz, kötü amaçlı yazılım analizi ve tersine mühendislik gibi konularda destek sunar.


Cybereason çözümleri ile ilgili daha fazla bilgi için Cybereason sayfamızı ziyaret edebilirsiniz : https://innoset.net/cybereason

תגובות


bottom of page