top of page

Infoblox Nedir?

Infoblox, yeni nesil DDI (DNS, DHCP, IP) yönetimi, geleneksel güvenlik çözümleri ve cihazlarında mevcut olmayan kapsamlı ağ koruması sağlar. Hızlı gelişen ağ tehdidini hızlı bir şekilde tanımlamak, yalıtmak ve düzeltmek için benzersiz DNS savunma, tehdit istihbaratı, gelişmiş görünürlük gibi özellikleri ve mevcut altyapınızla kusursuz entegrasyonu ile altyapı tehditlerini engellemene yardımcı olur.


Infoblox dünya çapında 13.000+ müşteri tarafından kullanılan temel network güvenlik çözümüdür. Kurumiçi, bulut yada karma altyapılardaki ihtiyaçların tek merkezden çözümünü sağlar.


Infoblox, 14 milyar tehdit göstergesi, 30 dan fazla güvenlik çözümü ile API düzeyinde entegrasyon özellikleri ve 17+ trilyon DNS sorgusundan elde edilen tecrübe ile Tier-1 seviyesinde %99.9 çalışma süresi ile altyapınızı DNS ve IP tabanlı saldırılardan korur.


infoblox
infoblox

Infoblox DDI (DNS, DHCP, IPAM) Nedir?


Infoblox DDI, endüstri lideri ve merkezi yönetilebilen DNS, DHCP ve IP yönetimi çözümüdür. Patentli Grid teknolojisi ile dağıtık ağ yapılarında güvenlik ve verimli operasyon yönetimi sağlar.


Infoblox DNS

Ağ yapıları DNS altyapısı kadar dayanıklıdır. Çünkü DNS uygulamaları ve cihazları birbirine bağlayan merkezi unsurdur. Infoblox DNS yüksek kullanılabilirlik, verimlilik ve güvenlik temelli çözüm anlayışı sunar.


Infoblox IPAM ve DHCP

Mobil cihazların çoğalması ve IPv6'nın ortaya çıkışı, DHCP faaliyetlerini daha etkin bir şekilde denetlerken, çok sayıda IP adresinin etkin bir şekilde sunulması beraberinde operasyonel ve güvenlik sorumluluklarını da beraberinde getiriyor. Infoblox platformu, en zorlu IPAM ve DHCP gereksinimlerini kolaylıkla karşılayabilir.


Infoblox DDI Faydaları :


  • DNS, DHCP ve IP yönetiminin tek merkezden yapılması.

  • Bulut yada karma tüm altyapıların merkezi yönetimi.

  • Varlık yönetimi ile birlikte görünürlüğün sağlanması.

  • Uyum ve denetim için gerekli altyapının oluşturulması.

  • API aracılığı ile diğer güvenlik ürünlerine entegrasyon.


Infoblox çözümleri ile ilgili daha fazla bilgi için Infoblox sayfamızı ziyaret edebilirsiniz : https://innoset.net/infoblox

Comments


bottom of page